Виробництво біогумусу

БІОГУМУС - це екологічно чисте, живе добриво, корисне для землі і нешкідливе для одержуваної з неї продукції. Він містить не тільки копроліти хробака, а й органічні відходи в різних стадіях розмноження черв'яків і цілий комплекс мікроорганізмів, які беруть активну участь в компостуванні організмів.

Порівняно з традиційними компостами, біогумус містить велику кількість ферментів, вітамінів, грунтових антибіотиків, гормонів росту рослин та інших біологічноактивних речовин. Хімічний склад біогумусу може варіїювати, що пов'язано з широким набором органічної сировини. За вмістом гумусу вермикомпост в 4-8 разів перевершує гній і компости. На відміну від них, він має інертність дії (тобто реагує відразу на нього) і сприяє різкій надбавці врожайності (до 30%), вегетаційний період у рослин при цьому скорочується на два-три тижні.

Дуже суттєва відмінність біогумусу від простих органічних добрив - підвищений вміст в ньому водорозчинних форм азоту, фосфору і калію - найнеобхідніших речовин. Мікроелементи теж переходять в більш рухливу форму. Але підвищений вміст азоту може негативно вплинути на проростки, тобто затримати і навіть пригнічувати їх розвиток. Таким чином, біогумус треба змішувати з торфом, грунтом або піском.

Біогумус має також низку різних технологічних властивостей: не горить. Має оптимальні параметри водоутримання, не має запаху, його приємно тримати в руках. Коли біогумус потрапляє в грунт, навіть якщо він глинистий, щільний і має важкий механічний склад, відбувається його прискорене структурування. Створюється сприятливий водноповітряний режим для розвитку кореневої системи. Тривалість дії біогумусу - 5 років!!! При цьому за час зберігання біогумус може навіть висохнути, але не втратить своїх якостей.

Крім того, біогумус має бактерицидні властивості і відрізняється біологічною чистотою, так як під час його використання культура менше уражається інфекційними захворюваннями.
Біогумус використовують без обмежень як добриво для вирощування різних культур, квітів, чагарників і дерев на дачних і садових ділянках, в тепличних господарствах для озеленення парків, зон відпочинку.

Застосування біогумусу в сільському господарстві різко скорочує використання мінеральних макро- і мікродобрив, знижує забур'яненість полів, покращує екологічну обстановку, дає можливість отримати здорову і екологічно чисту продукцію.

Біогумус застосовують при вирощуванні розсади. Перед посадкою насіння готують суміш, яка складається з 20 % біогумусу і 80 % грунту або піску.
Гумусне добриво дає відмінні результати в декоративному квітництві. Воно сприяє більш ранній вигонці розсади, рясному і пишному цвітінні квіткових культур. За умови вирощування квітів в горщиках, біогумус забезпечує рослинам тривалий запас поживних речовин, які витрачаються протягом довгого часу. Біогумус пом'якшує стрес рослини при пересадці в горщики. Вони не хворіють, швидше адаптуються і починають цвісти. Біогумус необхідно додавати в посадкову суміш.

Водний настій біогумусу (витяжку) використовують для замочування насіння, поливу розсади, кімнатних рослин і городніх культур. Найкраще робити витяжку з свіжого вермикомпосту: 1 стакан сухого гумусного добрива розмішати у відрі води і дати відстоятися протягом 24 годин. Готовність витяжки визначається дуже просто - на дно випадає осад і залишається рідина чайного кольору.

Ефективне обприскування рослин настоєм біогумусу. Обприскують плодові дерева та чагарники після цвітіння, при опадання зав'язі, в період росту плодів і закладки квіткових бруньок. При обприскуванні плодових дерев настоєм біогумусу в комбінації з мульчуванням грунту під кронами шаром в 1-2 см, їх плодоношення стає регулярним.
Біогумус вносять навесні під час перекопування, насипають в лунки з картоплею, лунки з розсадою. Вермикомпостом неможливо пересолити грунт, оскільки він не містить речовин, здатних випалювати коріння рослин. Крім того, рН цього субстракта є нейтральним.